Ognisko muzyki tradycyjnej w Żurawiu

Uwaga, uwaga! Startujemy z Ogniskiem muzyki tradycyjnej w Żurawiu (gm. Turobin). Jest to nowa inicjatywa kulturalna mająca na celu przypomnienie dawnych, trochę zapomnianych, ale jakże bogatych w tym regionie tradycji muzycznych. W trakcie regularnych zajęć poznawać będziemy repertuar muzyczny i śpiewaczy Roztocza Zachodniego z takich miejscowości jak Żurawie, Załawcze, Rokitów, Turobin, Gródki, Zastawie, Radecznica czy Wólka Ratajska. Oprócz lekcji niezwykle ważnym elementem pracy ogniska będą wspólne muzykowanie i zabawa oraz spotkania z Mistrzami Tradycji.

W ramach Ogniska planujemy stworzyć dwie grupy:

dziecięca grupa śpiewacza (5-10 lat)

grupa instrumentalna (11-99 lat) – zajęcia w tej grupie skierowane będą zarówno do osób grających jak i chcących rozpocząć naukę gry (bębenek, baraban, basetla, oktawki, skrzypce)

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegóły pod nr tel. 696 06 77 04

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Ogniska Muzyki Tradycyjnej 2023 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMIT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Kapela TurobińskaKoło Gospodyń Wiejskich w ŻurawiuOSP Żurawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *