Wydawnictwo Stara Droga

Wydawnictwo Stara Droga swoją działalność rozpoczęło w roku 2012. Opracowujemy i publikujemy przede wszystkim książki, płyty, materiały edukacyjne dotyczące kultury, sztuki, etnografii oraz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Łemkowszczyzny i Roztocza, ale nie tylko.

Naszym „oczkiem w głowie” jest Wydawnictwo Lemkoland czyli unikatowa linia wydawnicza (m.in. książki, malowanki, materiały edukacyjne) skierowana do najmłodszego pokolenia Łemków. Zajmujemy się również wydawaniem jedynego w Polsce łemkowskiego edukacyjnego pismo dla dzieci „Lemkoland” (kwartalnik). Staramy się by nasze wydawnictwa oprócz bogatych treści posiadały również wysokie walory estetyczne, graficzne i edytorskie. Na swoim koncie mamy nagrody i wyróżnienia w konkursach wydawniczych.

Poniżej prezentujemy nasze wydawnictwa oraz te, którym patronujemy lub w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do ich powstania :).

Jesteś autorem ciekawego tekstu, ilustratorem lub rysownikiem, poszukujesz wydawcy? Zapraszamy do współpracy! Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem naszych publikacji, prosimy o kontakt: fundacjastaradroga@gmail.com.